Zobacz profil

Futbolmag #114 ⚽️ - Widowisko w Superpucharze Włoch

Revue

Cześć! 👋 Zakończyły się ostatnie mecze ligowe, a większość piłkarzy wyjechała już do swoich rodzin, a

Futbolmag

23 grudzień · Wydanie #114 · Zobacz online
Darmowy newsletter piłkarski. Zacznij dzień od najciekawszych treści ze świata futbolu. W Twojej skrzynce codziennie o 7:00 (pon-pt) idealna porcja informacji do porannej kawy ☕

Cześć! 👋
Zakończyły się ostatnie mecze ligowe, a większość piłkarzy wyjechała już do swoich rodzin, aby wspólnie świętować nadchodzące święta. W tym roku na przerwę zimową czekają jeszcze Anglicy, którzy już w drugi dzień świąt wybiegną na murawę.
A co działo się w miniony weekend? Przede wszystkim ostatnie spotkania w rodzimej ekstraklasie, finał Klubowych Mistrzostw Świata oraz mecz o Superpuchar Włoch.

Tweet dnia 🐦
Robert Lewandowski został najskuteczniejszym zawodnikiem 2019 roku. Polak w tym roku kalendarzowym strzelił 54 bramki. Pokonał on Lionela Messiego aż o cztery trafienia. 🔥
Łączy nas piłka
KOSMICZNY WYNIK! ⚽️☄️

6:00 PM - 21 Dec 2019
Do kawy ☕️
Pytania i odpowiedzi - Tomasz Ćwiąkała [26 min] Pytania i odpowiedzi - Tomasz Ćwiąkała [26 min]
Extra Level z Adrianem Mierzejewskim [4 min]
Lorenzo Pellegrini jednym z najciekawszych piłkarzy Serie A [3 min]
Z przymrużeniem oka 😜
Jeden z użytkowników Twittera wrzucił filmik z “przeciekiem z treningu Manchesteru United”. Jak widać “Czerwone Diabły” trenują naprawdę ciężko. 🙈
360Sources
4:17 PM - 22 Dec 2019
Ligowy Przegląd 🕵️
ŁKS Łódź 2:4 Wisła Kraków 🇵🇱
Niespodziewany hit kolejki, który zaowocował w aż sześć trafień. Wisła pod koniec roku potwierdza, że o utrzymanie walczyć będzie do samego końca. Dzięki zwycięstwu nad ŁKS-em zbliżyła się zaledwie na cztery punkty do trzynastej Arki Gdynia. W przyszłym roku zapowiada się zacięta walka o pozostanie w elicie.
Tabela PKO Ekstraklasy
1. Legia Warszawa | 38 pkt
2. Cracovia | 36 pkt
3. Pogoń Szczecin | 35 pkt
4. Śląsk Wrocław | 34 pkt
Tottenham 0:2 Chelsea 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
Jose Mourinho nie spędzi świąt z uśmiechem na ustach. Jego Tottenham przegrał z londyńskim Chelsea i znalazł się na siódmym miejscu w ligowej tabeli. Za to londyńczycy umocnili się na pozycji numer cztery.
Pomimo porażki z Manchesterem City, Leicester utrzymuje się na drugim miejscu w tabeli. Najlepszym strzelcem Premier League pozostaje Jamie Vardy, który strzelił 17 bramek w 18 meczach.
Barcelona 4:1 Deportivo Alaves 🇪🇸
FC Barcelona dzięki zwycięstwu w ostatniej kolejce w tym roku przerwę zimową spędzi na pozycji lidera. W międzyczasie potknął się Real Madryt, który zremisował bezbramkowo z Athleticiem Bilbao. Jedną z bramek strzelił Lionel Messi.
Messi jest niekwestionowanym liderem ligi. Zagrał tylko w 13 z 18 spotkań w tym sezonie LaLiga, co nie przeszkodziło mu w strzeleniu 13 bramek i znalezieniu się na szczycie klasyfikacji strzelców. Maszyna!
Mainz 05 0:1 Bayer Leverkusen 🇩🇪
Szósta drużyna tego sezonu Bundesligi bardzo długo męczyła się ze swoim przeciwnikiem. Dla grającego w dziesiątkę od 70. minuty Leverkusen bramkę strzelił Lucas Alario. Dokonał tego w dopiero trzeciej minucie doliczonego czasu. Mainz zbliżyło się do strefy spadkowej na zaledwie trzy punkty.
Atalanta 5:0 Milan 🇮🇹
Po raz kolejny zobaczyliśmy Milan z bardzo złej strony. Krzysztof Piątek nie znalazł się nawet w pierwszym składzie, a na boisko wszedł przy stanie 0:3. Dla drużyny Atalanty Bergamo mecz ten był bardziej jak gierka treningowa, niż faktyczne spotkanie z legendarnym włoskim klubem.
Tymczasem na fotelu lidera uplasował się Inter Mediolan. Czy drużyna Interu będzie w stanie przerwać hegemonię “Starej Damy” w Serie A? Obie drużyny mają obecnie na swoim koncie po 42 punkty.