Futbolmag #146 ⚽️ - Francuski inwestor uratuje legendarny polski klub?

Revue

Futbolmag

10 luty · Wydanie #146 · Zobacz online

Darmowy newsletter piłkarski. Zacznij dzień od najciekawszych treści ze świata futbolu. W Twojej skrzynce codziennie o 7:00 (pon-pt) idealna porcja informacji do porannej kawy ☕

Witaj! 🙋‍♂️
Warszawa, jak na stolicę przystało, jest głównym ośrodkiem kulturowym, gospodarczym oraz sportowym naszego kraju. W największym polskim mieście stacjonuje wiele klubów piłkarskich, jednak tylko nieliczne potrafiły w swojej historii wybić się ponad przeciętność.
Jednym z nich jest oczywiście Legia, która do tej pory jest jedną z czołowych drużyn w ekstraklasie. Na wyróżnienie w tej kwestii przez lata zdążyła zapracować sobie również Polonia.
“Czarne Koszule” w całej swojej historii dwukrotnie zdobywały mistrzostwo kraju. Kilka lat temu problemy finansowe spuściły jednak klub z Konwiktorskiej na dno, z którego nie jest on w stanie wydostać się do dziś.

Info w pigułce 💊
Pojawiła się szansa na ratunek dla Polonii Warszawa. Ma nią być nowy inwestor, Gregoire Nitot Pojawiła się szansa na ratunek dla Polonii Warszawa. Ma nią być nowy inwestor, Gregoire Nitot
Futbol przegrywa z pogodą
Ligowy Przegląd 🕵️
Wisła Kraków 3:0 Jagiellonia Białystok oraz Wisła Płock 2:3 Pogoń Szczecin 🇵🇱
Ponad 50 dni trwała zimowa przerwa w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej. Liga wróciła, a z nią chyba również Wisła Kraków, która przedwczoraj zaskakująco ograła Jagiellonię. Bramkę dla “Białej Gwiazdy” zdobył między innymi jej nowy nabytek, Alon Turgeman z Izraela.
W niedzielę wysoki poziom emocji zapewniły także Wisła Płock oraz Pogoń Szczecin. “Nafciarze” do 77. minuty prowadzili z drużyną ze zachodniopomorskiego, by ostatecznie roztrwonić przewagę i przegrać ten mecz.
Czołówka PKO Ekstraklasy po weekendowych spotkaniach:
1. Legia Warszawa - 41 punktów
2. Cracovia - 39 punktów
3. Pogoń Szczecin - 38 punktów
4. Śląsk Wrocław - 35 punktów
Bayer Leverkusen 4:3 Borussia Dortmund oraz Bayern Monachium 0:0 RB Lipsk 🇩🇪
Na polskich boiskach w miniony weekend działo się sporo, ale nic nie przebije sobotniego spotkania Bayeru z Borussią. Gospodarze dość szybko wyszli na prowadzenie, jednak na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Kilkadziesiąt sekund później na listę strzelców wpisał się Mats Hummels. Borussia dostała wówczas wiatr w żagle i dość szybko zdobyła drugiego gola. Jego autorem po pięknym uderzeniu z dystansu został debiutujący Emre Can.
CANAL+ SPORT
Ależ gol w @Bundesliga_DE ❗️

Emre Can premierowe trafienie w lidze niemieckiej jak najbardziej może zaliczyć do udanych 😲 https://t.co/8vsUTl7zPD
Pod koniec pierwszej połowy Leverkusen znowu wróciło do gry za sprawą Vollanda. Po gwizdku sędziego to goście przeważali, co w 65. minucie gry udało im się udowodnić. Nikt nie spodziewał się jednak tego, co miało nadejść. Borussia zaczęła się rozpaczliwie bronić, za co przyszło jej zapłacić. Około minuty potrzebowali jej rywale, by przechylić szalę tego meczu na swoją korzyść.
Hitem 21. kolejki Bundesligi miało być jednak starcie Bayernu z RB Lipskiem. Mecz o prowadzenie w ligowej tabeli jednak rozczarował, a obie drużyny podzieliły się punktami.
Hellas Verona 2:1 Juventus oraz Inter Mediolan 4:2 AC Milan
Ciekawie było także we Włoszech. Juventus przegrał z Hellasem (trzecia porażka turyńczyków w lidze w tym sezonie), co mogło pozwolić Interowi na odzyskanie prowadzenia w ligowej tabeli.
“Nerazzurri” ostatecznie wykorzystali wpadkę rywala z Piemontu, ale wcale nie było to takie pewne, bowiem po pierwszej połowie przegrywali oni z Milanem dwoma bramkami. W drugiej części meczu udało im się odrobić straty i tym samym zasiąść na fotelu lidera ligi włoskiej.
Do kawy ☕️
Roman Kołtoń z wizytą w akademii Zagłębia Lubin [52 min] Roman Kołtoń z wizytą w akademii Zagłębia Lubin [52 min]
Józef Wojciechowski. "Dochodzą mnie słuchy, co dzieje się w Polonii. Wiem, że bez przerwy się kłócą. Może ich wykupię" [12 min]
Z przymrużeniem oka 😜
Oto piątkowy strzał Pelle van Amersfoorta, który przypomni Ci, że wróciła ekstraklasa - liga jedyna w swoim rodzaju.
W kolejnych spotkaniach tej kolejki solidarni z Holendrem próbowali być inni zawodnicy (Bartosz Bida, Marcin Cebula, czy Kamil Jóźwiak), którzy również uderzyli piłkę w niezbyt zamierzony sposób.
Marcin Matuszewski
EKSTRAKLASO - TĘSKNIŁEM!
Gol weekendu ⚽️
Ekstraklasa to jednak nie tylko kiksy i komiczne błędy. Czasem zdarzają się w niej piękne bramki, jak choćby ta strzelona przez Jakuba Modera w sobotnim meczu z Rakowem.