Revue

Witaj! 馃檵鈥嶁檪锔 Warszawa, jak na stolic臋 przysta艂o, jest g艂贸wnym o艣rodkiem kulturowym, gospodarczym oraz

Futbolmag

10 luty · Wydanie #146 · Zobacz online
Darmowy newsletter pi艂karski. Zacznij dzie艅 od najciekawszych tre艣ci ze 艣wiata futbolu. W Twojej skrzynce codziennie o 7:00 (pon-pt) idealna porcja informacji do porannej kawy 鈽

Witaj! 馃檵鈥嶁檪锔
Warszawa, jak na stolic臋 przysta艂o, jest g艂贸wnym o艣rodkiem kulturowym, gospodarczym oraz sportowym naszego kraju. W najwi臋kszym polskim mie艣cie stacjonuje wiele klub贸w pi艂karskich, jednak tylko nieliczne potrafi艂y w swojej historii wybi膰 si臋 ponad przeci臋tno艣膰.
Jednym z nich jest oczywi艣cie Legia, kt贸ra do tej pory jest jedn膮 z czo艂owych dru偶yn w ekstraklasie. Na wyr贸偶nienie w tej kwestii przez lata zd膮偶y艂a zapracowa膰 sobie r贸wnie偶 Polonia.
鈥淐zarne Koszule鈥 w ca艂ej swojej historii dwukrotnie zdobywa艂y mistrzostwo kraju. Kilka lat temu problemy finansowe spu艣ci艂y jednak klub z Konwiktorskiej na dno, z kt贸rego nie jest on w stanie wydosta膰 si臋 do dzi艣.

Info w pigu艂ce 馃拪
Pojawi艂a si臋 szansa na ratunek dla Polonii Warszawa. Ma ni膮 by膰 nowy inwestor, Gregoire Nitot Pojawi艂a si臋 szansa na ratunek dla Polonii Warszawa. Ma ni膮 by膰 nowy inwestor, Gregoire Nitot
Futbol przegrywa z pogod膮
Ligowy Przegl膮d 馃暤锔
Wis艂a Krak贸w 3:0 Jagiellonia Bia艂ystok oraz Wis艂a P艂ock 2:3 Pogo艅 Szczecin 馃嚨馃嚤
Ponad 50 dni trwa艂a zimowa przerwa w najwy偶szej polskiej klasie rozgrywkowej. Liga wr贸ci艂a, a z ni膮 chyba r贸wnie偶 Wis艂a Krak贸w, kt贸ra przedwczoraj zaskakuj膮co ogra艂a Jagielloni臋. Bramk臋 dla 鈥淏ia艂ej Gwiazdy鈥 zdoby艂 mi臋dzy innymi jej nowy nabytek, Alon Turgeman z Izraela.
W niedziel臋 wysoki poziom emocji zapewni艂y tak偶e Wis艂a P艂ock oraz Pogo艅 Szczecin. 鈥淣afciarze鈥 do 77. minuty prowadzili z dru偶yn膮 ze zachodniopomorskiego, by ostatecznie roztrwoni膰 przewag臋 i przegra膰 ten mecz.
Czo艂贸wka PKO Ekstraklasy po weekendowych spotkaniach:
1. Legia Warszawa - 41 punkt贸w
2. Cracovia - 39 punkt贸w
3. Pogo艅 Szczecin - 38 punkt贸w
4. 艢l膮sk Wroc艂aw - 35 punkt贸w
Bayer Leverkusen 4:3 Borussia Dortmund oraz Bayern Monachium 0:0 RB Lipsk 馃嚛馃嚜
Na polskich boiskach w miniony weekend dzia艂o si臋 sporo, ale nic nie przebije sobotniego spotkania Bayeru z Borussi膮. Gospodarze do艣膰 szybko wyszli na prowadzenie, jednak na odpowied藕 nie trzeba by艂o d艂ugo czeka膰. Kilkadziesi膮t sekund p贸藕niej na list臋 strzelc贸w wpisa艂 si臋 Mats Hummels. Borussia dosta艂a w贸wczas wiatr w 偶agle i do艣膰 szybko zdoby艂a drugiego gola. Jego autorem po pi臋knym uderzeniu z dystansu zosta艂 debiutuj膮cy Emre Can.
CANAL+ SPORT
Ale偶 gol w @Bundesliga_DE 鉂楋笍

Emre Can premierowe trafienie w lidze niemieckiej jak najbardziej mo偶e zaliczy膰 do udanych 馃槻 https://t.co/8vsUTl7zPD
7:21 PM - 8 Feb 2020
Pod koniec pierwszej po艂owy Leverkusen znowu wr贸ci艂o do gry za spraw膮 Vollanda. Po gwizdku s臋dziego to go艣cie przewa偶ali, co w 65. minucie gry uda艂o im si臋 udowodni膰. Nikt nie spodziewa艂 si臋 jednak tego, co mia艂o nadej艣膰. Borussia zacz臋艂a si臋 rozpaczliwie broni膰, za co przysz艂o jej zap艂aci膰. Oko艂o minuty potrzebowali jej rywale, by przechyli膰 szal臋 tego meczu na swoj膮 korzy艣膰.
Hitem 21. kolejki Bundesligi mia艂o by膰 jednak starcie Bayernu z RB Lipskiem. Mecz o prowadzenie w ligowej tabeli jednak rozczarowa艂, a obie dru偶yny podzieli艂y si臋 punktami.
Hellas Verona 2:1 Juventus oraz Inter Mediolan 4:2 AC Milan
Ciekawie by艂o tak偶e we W艂oszech. Juventus przegra艂 z Hellasem (trzecia pora偶ka tury艅czyk贸w w lidze w tym sezonie), co mog艂o pozwoli膰 Interowi na odzyskanie prowadzenia w ligowej tabeli.
鈥淣erazzurri鈥 ostatecznie wykorzystali wpadk臋 rywala z Piemontu, ale wcale nie by艂o to takie pewne, bowiem po pierwszej po艂owie przegrywali oni z Milanem dwoma bramkami. W drugiej cz臋艣ci meczu uda艂o im si臋 odrobi膰 straty i tym samym zasi膮艣膰 na fotelu lidera ligi w艂oskiej.
Do kawy 鈽曪笍
Roman Ko艂to艅 z wizyt膮 w akademii Zag艂臋bia Lubin [52 min] Roman Ko艂to艅 z wizyt膮 w akademii Zag艂臋bia Lubin [52 min]
J贸zef Wojciechowski. "Dochodz膮 mnie s艂uchy, co dzieje si臋 w Polonii. Wiem, 偶e bez przerwy si臋 k艂贸c膮. Mo偶e ich wykupi臋" [12 min]
Z przymru偶eniem oka 馃槣
Oto pi膮tkowy strza艂 Pelle van Amersfoorta, kt贸ry przypomni Ci, 偶e wr贸ci艂a ekstraklasa - liga jedyna w swoim rodzaju.
W kolejnych spotkaniach tej kolejki solidarni z Holendrem pr贸bowali by膰 inni zawodnicy (Bartosz Bida, Marcin Cebula, czy Kamil J贸藕wiak), kt贸rzy r贸wnie偶 uderzyli pi艂k臋 w niezbyt zamierzony spos贸b.
Marcin Matuszewski
EKSTRAKLASO - T臉SKNI艁EM!
7:21 PM - 7 Feb 2020
Gol weekendu 鈿斤笍
Ekstraklasa to jednak nie tylko kiksy i komiczne b艂臋dy. Czasem zdarzaj膮 si臋 w niej pi臋kne bramki, jak cho膰by ta strzelona przez Jakuba Modera w sobotnim meczu z Rakowem.