Revue

Cześć! 👋 Wracamy po weekendzie pełnym wrażeń. Prawdopodobnie najważniejszą informacją ze świata piłki

Futbolmag

4 listopad · Wydanie #79 · Zobacz online
Darmowy newsletter piłkarski. Zacznij dzień od najciekawszych treści ze świata futbolu. W Twojej skrzynce codziennie o 7:00 (pon-pt) idealna porcja informacji do porannej kawy ☕

Cześć! 👋
Wracamy po weekendzie pełnym wrażeń. Prawdopodobnie najważniejszą informacją ze świata piłki jest wczorajsze zwolnienie szkoleniowca Bayernu Monachium Niko Kovacia.
Oprócz tego w meczu przeciwko Tottenhamowi nogę fatalnie złamał Andre Gomes. Zobaczywszy nogę Gomesa wszyscy na murawie złapali się za głowy.
W miniony weekend odbyły się także Derby Górnego Śląska, a w polskiej lidze tymczasowym liderem została Legia Warszawa. O tym, czy utrzyma się na tej pozycji zadecyduje dzisiejszy mecz Wisły Płock ze Śląskiem Wrocław.
Zapraszamy do lektury!

Info w pigułce 💊
Szkoleniowiec Bayernu Monachium zwolniony Szkoleniowiec Bayernu Monachium zwolniony
Rasistowski skandal w Serie A [WIDEO]
Bayern zagra z Hoffenheimem w 1/8 finału Pucharu Niemiec
Sebastian Szymański zawodnikiem miesiąca Dynamo Moskwa
Nasz Futbol
Sebastian #Szymański został wybrany przez kibiców Dinama Moskwa najlepszym piłkarzem października. https://t.co/GePLjGuFmL
1:37 PM - 1 Nov 2019
Ligowy Przegląd 🕵️
Levante 3:1 Barcelona 🇪🇸
Drużyna Ernesto Valverde niespodziewanie przegrała z o wiele słabszym na papierze Levante mimo tego, że prowadziła po bramce Messiego z karnego. Katalończycy pozostają jednak liderem LaLiga.
Levante zaprezentowało się szczególnie dobrze w drugiej połowie. W mniej niż dziesięć minut Barcelona straciła wszystkie trzy bramki, a Levante właściwie zamknęło mecz. Skrót z meczu dostępny jest tutaj.
Aston Villa 1:2 Liverpool i Manchester City 2:1 Southampton 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿
Tak niewiele brakowało, a Liverpool przegrał by swój pierwszy mecz w tym sezonie. Drużyna z Londynu prowadziła już po 21. minucie za sprawą bramki Trezegueta. Równocześnie rywal w walce o tytuł - Manchester City - przegrywał do przerwy z Southampton.
Emocje przyniosły nam końcówki obu spotkań. Kyle Walker został bohaterem starcia na Etihad - najpierw zaliczył asystę przy bramce Aguero, a potem na pięć minut przed końcem strzelił bramkę dającą trzy punkty. W tym czasie Liverpool wciąż przegrywał…
Na dosłownie trzy minuty przez końcowym gwizdkiem bramkę dla “The Reds” zdobył Robertson. Kiedy w Manchesterze cieszyli się już z tego, że Liverpool zgubi dwa punkty, w 94. minucie bramkę strzelił Sadio Mane, który wyrasta na prawdziwego lidera zespołu.
Szalony był to dzień w Anglii…
Roma 2:1 Napoli 🇮🇹
Zapowiadał się prawdziwy hit, jednak drużyna Napoli przespała całkowicie początek spotkania. Obudziła się dopiero około 26. minuty, kiedy Kolarov zmarnował karnego. W drugiej połowie rzymianie otrzymali drugi rzut karny, którego nie zmarnowali.
Gracze z Neapolu nie mogli zrobić zbyt wiele, choć Arkadiusz Milik w końcu strzelił bramkę. Ta okazała się jednak tylko trafieniem honorowym. Skrót z tego spotkania można obejrzeć tutaj.
Górnik Zabrze 1:1 Piast Gliwice 🇵🇱
Derby Górnego Śląska nie przyniosły rozstrzygnięcia co do tego, która ekipa przoduje w tym regionie. Dość nudny, nawet jak na standardy ekstraklasy, mecz. Gospodarze oddali inicjatywę gościom i przez większość meczu czekali na okazję do skontrowania.
Nieco żywiej zrobiło się tak naprawdę w dwóch momentach spotkania. Na początku pierwszej połowy, kiedy w zaledwie pięć minut padły dwie bramki - po jednej dla każdej ze stron oraz w samej końcówce.
Wtedy to Górnik strzelił drugą bramkę, lecz jak się okazało jeden z napastników znajdował się na spalonym. Zabrzanie wcisnęli pedał gazu, lecz nie zdołali strzelić bramki.
Szybki quiz 🧠
Dziś pytanie z tych nieco trudniejszych, dotyczące kapitana naszej reprezentacji.
Ile bramek za czasów Kovacia strzelił Robert Lewandowski?
Odpowiedzi szukaj na końcu dzisiejszego wydania.
Do kawy ☕️
2AngryMan i sytuacja Balotelliego [5 min]
"Czasem musisz dostać po ryju, by uświadomić sobie, że nie ma dla ciebie miejsca" - wywiad z Jakubem Wawrzyniakiem [18 min]
Prof. Jan Miodek - gość Kamila Warzochy [1 godz.]
Tweet dnia 🐦
W meczu pomiędzy Evertonem i Tottenhamem bardzo groźnego urazu doznał Andre Gomes. Portugalczyk złamał nogę. Po wejściu Sona tracił równowagę, po czym zderzył się mocno z nadbiegającym Aurierem. To własnie zderzenie z tym drugim spowodowało dotkliwy uraz, który wykluczy go z gry na co najmniej pół roku.
Axhole Rose
Son's red card challenge on Everton's Andre Gomes
7:16 PM - 3 Nov 2019
Typ dnia 📝
Śląsk Wrocław 0:1 Wisła Płock (18:00)
Aby zachować pozycję lidera Wisła Płock musi wygrać ze Śląskiem we Wrocławiu. Zadanie nie należy do najłatwiejszych mimo tego, że wrocławianie przeżywają obecnie słabszy okres. Gospodarze będą chcieli poprawić swoją sytuację w lidze i wrócić do formy sprzed dwóch miesięcy, kiedy to oni zasiadali na fotelu lidera. Mimo wszystko przewidujemy skromne, ale jednak, zwycięstwo Wisły.
Ostatni gwizdek 🔚
I to już wszystko w dzisiejszym wydaniu.
Mamy nadzieję, że spodobało Ci się. Jeśli tak, nie zapomnij o zostawieniu pozytywnej oceny oraz poleceniu nas swoim znajomym. 📣
Do zobaczenia już jutro o siódmej rano. ⏰
Rozwiązanie quizu:
Pod skrzydłami Kovacia “Lewy” strzelił aż 60 bramek w zaledwie 63 spotkaniach. Strzelał średnio 0.95 bramki na mecz, co jest jego najlepszym wynikiem, jeśli chodzi o okres pod wodzą jednego trenera.
Czy podobało Ci się to wydanie newslettera?
Jeśli nie chcesz otrzymywać tych maili, możesz się wypisać tutaj.
Jeśli ktoś przesłał Ci dalej tego maila i spodobał Ci się, możesz zasubskrybować ten newsletter tutaj