Zobacz profil

Futbolmag #84 ⚽️ - Kontuzje reprezentantów Polski

Revue

Cześć! 👋 Za nami właśnie ostatnia kolejka ligowych zmagań przed listopadową przerwą na mecze reprezen

Futbolmag

11 listopad · Wydanie #84 · Zobacz online
Darmowy newsletter piłkarski. Zacznij dzień od najciekawszych treści ze świata futbolu. W Twojej skrzynce codziennie o 7:00 (pon-pt) idealna porcja informacji do porannej kawy ☕

Cześć! 👋
Za nami właśnie ostatnia kolejka ligowych zmagań przed listopadową przerwą na mecze reprezentacji. W ten weekend wiele się działo zarówno w naszej ukochanej ekstraklasie, jak i najlepszych rozgrywkach na świecie.
W dzisiejszym wydaniu Futbolmaga przeczytasz między innymi o kontuzjach naszych kadrowiczów, czy operacji Roberta Lewandowskiego. Oprócz tego weźmiemy pod lupę hitowe spotkania, które miały miejsce w ten weekend.

Rozmowa z Tomaszem Smokowskim [80 min]
Tomasz Smokowski, dziennikarz Polsatu Sport gościł na łamach Foot Truck Live Jakubowi Polkowskiemu i Łukaszowi Wiśniowskiemu o dziennikarstwie czy o tym czy w piłce nożnej jest miejsce dla osób wrażliwych.
Wywiad z Emanuele Giaccherinim [11 min]
Filip Kapica i Mateusz Święcicki polecieli do Werony, gdzie spotkali się z barwną postacią calcio, Emanuele Giaccherinim. Włoski skrzydłowy zdradził między innymi co czuł po faulu Kamila Glika w derbach Turynu oraz kto jego zdaniem jest najlepszym zawodnikiem w historii piłki nożnej.
Tweet dnia 🐦
Przed derbami Sewilli doszło do bardzo fajnego wydarzenia. Włodarze Sevilli zaprosili 102-letnią kobietę, aby ta mogła zobaczyć z bliska piłkarzy swojej ukochanej drużyny. Kiedy podszedł do niej uśmiechnięty od ucha do ucha Jesus Navas ta się rozpłakała z radości. Obyśmy mogli takie obrazki widywać jak najczęściej nie tylko w świecie futbolu.
Tomasz Cwiakala
Sevilla zaprosiła 102-letnią panią, która od zawsze kibicuje temu klubowi. Gdy zobaczyła Jesusa Navasa, kompletnie się rozkleiła. https://t.co/eo3hEfLCMw
12:26 PM - 10 Nov 2019
Futbol w liczbach 📊
Jeden z użytkowników Twittera, Kamil Rogólski podał bardzo ciekawą statystykę ukazującą ilu piłkarzy urodzonych w XXI wieku w poszczególnych europejskich ligach strzeliło przynajmniej jedną bramkę. Po niedzielnym trafieniu Bartosza Białka w barwach Zagłębia Lubin mamy już ośmiu takich zawodników. Ex aequo z La Liga jesteśmy pod tym względem najlepsi wśród lig europejskich.
Bayern Monachium - Borussia Dortmund 4:0
Bawarczycy wręcz przejechali się niczym walec po Borussii Dortmund. Ekipa z Zagłębia Ruhry dopiero w 69. minucie meczu oddała pierwszy strzał na bramkę gospodarzy. Wówczas Paco Alcacer z najbliższej odległości zmarnował bardzo dogodną sytuację. Natomiast popis swoich umiejętności w Der Klassikerze dał Robert Lewandowski. Polak ustrzelił dublet i wykazał się nietuzinkowym przyjęciem piłki w pierwszej połowie. Kapitan polskiej reprezentacji się nie zatrzymuje i wygląda w tym sezonie niczym kandydat do Złotej Piłki. Bilans bramkowy w ostatnich pięciu starciach między tymi ekipami na Allianz Arena jest przerażający. Bayern strzelił aż 24 bramki tracąc raptem 2.
Liverpool - Manchester City 3:1
Ależ to było starcie na Anfield! Podopieczni Jurgena Kloppa w “bitwie o Anglię” rzucili rękawicę Manchesterowi City i ostatecznie wygrali 3:1. Dzięki tym 3 punktom Liverpool ma już 9 punktów przewagi nad “The Citizens” i 8 nad Chelsea i Leicester City. Kto wie czy przez porażkę w Liverpoolu gracze Pepa Guardioli nie wypisali się z walki o mistrzowski tytuł? Na pewno bardzo mocno skomplikowali sobie sytuację.
Juventus - AC Milan 1:0
Ten mecz był bardzo ciężką przeprawą dla Juventusu. Podopieczni Maurizio Sarriego męczyli się przez większość meczu, aż do 77. minuty, kiedy to Paulo Dybala wziął sprawy w swoje ręce. Argentyńczyk popisał się fantastyczną akcją w polu karnym Milanu i pewnie wykończył akcję pozostawiając bez szans Donnarummę. Dzięki tej skromnej wygranej Juventus wciąż okupuje fotel lidera z punktem przewagi nad Interem Mediolan.
Real Betis - Sevilla 1:2
Real Betis ugrzązł w dolnych rejonach tabeli. Zawodnicy z Andaluzji zajmują 17. miejsce, kiedy ich derbowy rywal jest obecnie 4. siłą La Liga i walczy o europejskie puchary. W wyniku wygranej Sevilla traci już tylko jedno oczko do liderującej FC Barcelony. Natomiast z Betisem najprawdopodobniej w przerwie na kadrę pożegna się ich szkoleniowiec, Rubi.